Do pokoju dziecka

Firma Zehnder,  pierwszy twórca grzejnika żeberkowego w Europie ma do zaoferowania wiele grzejników, które moglibyśmy zakwalifikować jako idealne do pokoju naszej pociechy.

Przede wszystkim musimy wybrać taki, który nie będzie stwarzał zagrożenia dla naszego dziecka. Opływowe kształty urządzenia będą mogły zapobiec ewentualnym urazom. Ważne w tej kwestii jest również utrzymanie grzejnika w czystości, zatem powinien mieć on  budowę umożliwiającą dotarcie do każdego jego skrawka powierzchni. Poza czyszczeniem grzejnika istotnym jest wybór grzejnika który ograniczy powstawanie kurzu i rozwój roztoczy, zwłaszcza gdy wychowujemy alergika. Istnieją grzejniki, które pozwalają na ograniczenie rozprzestrzeniania się mikro-zanieczyszczeń w powietrzu. Takimi są te wykorzystujące do ogrzewania promieniowanie, powietrze nie jest dla nich nośnikiem ciepła i oznacza to, że znacznym stopniu ogranicza to cyrkulację powietrza a co za tym idzie osadzanie się kurzu na powierzchniach i ubraniach.

Ogrzewanie przez promieniowanie działa poprzez podnoszenie temperatury  ścian, przedmiotów znajdujących się w ogrzewanym pomieszczeniu co skutkuje po jakimś czasie oddawaniem przez nie ciepła do pomieszczenia.

Kolejną rzeczą bardzo ważną w doborze grzejnika jest jego praca. Im cichszy tym lepiej, nie zakłóci snu naszego dzieciaka, który będzie mógł spokojnie odpoczywać nie budząc się w nocy. Z pewnością każdy rodzic niemowlaka zrozumie o czym piszę, bo nie ma nic bardziej cieszącego niż całonocny sen naszego potomka. Niemal wszystkie grzejniki firmy Zehnder pracują niezauważalnie dla ludzkiego ucha. Warto zapoznać się z ich ofertą, a wybierać jest w czym.

Grzejniki, które naszym zdaniem idealnie nadają się do pokoju dziecka :

grzejniki  Zehnder

 

 

Tagged under: