Grzejnik Ribbon – rozwiązanie dla najodważniejszych

Nie jest żadnym zaskoczeniem fakt, że rodzime marki zajmujące się produkcją grzejników w niczym nie ustępują tym światowym; dotrzymują kroku zarówno pod względem designu, jak i innowacyjności, jakości wykonania oraz funkcjonalności. Dziś chcielibyśmy jednak zwrócić Państwa uwagę na markę Terma, a konkretnie – na jeden z jej produktów.

Grzejnik Ribbon to model, jakiego jeszcze nie było w branży grzewczej. Z pewnością jest bardzo kontrowersyjny, ale chyba właśnie taki efekt od początku był pożądany; Ribbon trafi więc do klientów o bardzo zdecydowanym guście, oryginalnych, odważnych, nie bojących się nowych i niszowych rozwiązań. Wszystkie te cechy posiada właśnie opisywany grzejnik. Swą budową przypomina bardzo oldschoolowy model, który do dziś znaleźć można na starych klatkach schodowych, czy w różnorakich instytucjach, został jednak odpowiednio „odkurzony”, ulepszony i wyposażony w szereg nowoczesnych cech, których jego pierwowzorowi z pewnością brakowało. Ribbon doskonale sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych lub właśnie odwrotnie – intrygująco eklektycznych; każdemu z nich z pewnością nada jednak specyficznego pazura i charakteru nie do podrobienia.

Grzejnik Ribbon dostępny jest w czterech wersjach:

Ribbon V to wariant pionowy montowany na ścianie, dostępny w czterech rozmiarach, dzięki czemu nada się nawet na najwęższą ścianę, która wydawała się niepraktyczna i niemożliwa do zaaranżowania; zależnie od rozmiaru, składa się z od trzech do pięciu pionowych profili grzewczych. Podłączany za pomocą popularnego przyłącza dolnego środkowego z rozstawem 50 mm.

Ribbon VE również jest modelem pionowym, jednak zasilanie wodne zastąpiono w jego przypadku elektrycznym – po podłączeniu grzałki od dołu po lewej lub prawej stronie będzie zasilany w stu procentach elektrycznie, co pozwoli na używanie go również poza sezonem grzewczym. Produkowany jest w trzech rozmiarach.

Wariant poziomy to Ribbon HWS, idealny pod parapet lub na poddasze; przystosowany do montażu naściennego, dostępny w aż dziewięciu rozmiarach i podłączany dolnym z rozstawem osi 50 mm lewym lub prawym, bądź dolnym lewym/prawym z rozstawem 50 mm i wkładką zaworową.

Ribbon HSD jest natomiast grzejnikiem wolnostojącym, dostępnym w aż sześciu rozmiarach, po 290×1940 mm. Dużym udogodnieniem w jego przypadku są cztery opcje podłączeń hydraulicznych: dolne o rozstawie 50 mm znajdujące się po lewej/prawej stronie grzejnika, dolne o rozstawie 50 mm znajdujące się po lewej/prawej stronie grzejnika z wkładką zaworową w lewej/prawej, górnej części grzejnika.

Tagged under: