Grzejniki miedziane Radeco

Grzejniki miedziane, dzięki lepszym właściwościom cieplnym, posiadają większą moc, niż te, wykonane ze stali. Oprócz tego, przystosowane są do instalacji w otwartych układach centralnego ogrzewania, dzięki odporności na korozję, zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Również marka Radeco stworzyła modele, wykonane z tego materiału: A, A/M oraz A/U.

Wszystkie trzy, oprócz zalet przedstawionych na początku, cechują się bardzo dużą funkcjonalnością; są to klasyczne drabinki łazienkowe o nieco odmiennym układzie rur. Profile grzewcze pierwszego z nich, modelu Radeco A, ułożone są poziomo, w jednej linii z pionowymi kolektorami; dodatkowo wyposażony jest jednak w profile – poręcze, wysunięte nieco do przodu, co zaowocowało stworzeniem dodatkowej płaszczyzny przeznaczonej do wieszania i suszenia ręczników. Kolejny, grzejnik Radeco A/U, posiada wszystkie poziome rurki zamontowane od frontowej części kolektorów i wygięte na kształt litery „C”. Ostatni zaś, wariant A/M, to doskonałe połączenie obu swych poprzedników: spokojnie można go bowiem nazwać grzejnikiem dwuwarstwowym – na jego całej długości znajdują się zarówno profile w linii z kolektorami oraz wygięte przed nimi. To rozwiązanie gwarantuje większą moc cieplną modelu.

Podstawowe parametry techniczne wszystkich trzech pozostają jednak takie same: maksymalne ciśnienie robocze wynoszące 1,0 MPa, dopuszczalna temperatura pracy, równa 95 stopniom Celsjusza, dostępne w podstawowym, białym kolorze oraz całej palecie barw specjalnych Radeco.

Tagged under: